Jak oczyścić organizm? Czyli czym jest post owocowo-warzywny?

Wiosna-niezasłużonaZnów wielkimi krokami zbliża się wiosna. Chociaż wyjątkowo w tym roku jeszcze nie było prawdziwej zimy. Ale do rzeczy…. . Po nagromadzeniu zapasów zimowych i odłożeniu paru zbędnych kilogramów, warto przygotować organizm do nadchodzącej wiosny. Nie ważne, którą z słynnych diet tego typu zastosujemy różnią się one szczegółami. Najsłynniejsze na dzień dzisiejszy to Dieta Dr.Dąbrowskiej, Post Daniela czy post warzywno owocowy.

Osobiście uważam, że każda z nich jest dobra i zdecydowanie przyczynia się do poprawy kondycji naszego organizmu. Przeznaczona jest dla osób zarówno zdrowych jak i tych borykających się z różnymi problemami zdrowotnymi takimi jak nadwaga, nadciśnienie, różnego typu alergie wewnętrzne i skórne, kamienicą nerkową,wrzodami żołądka czy astmą. Wiele ludzi opisuje sytuacje, gdzie wyprowadzili organizm z dużo poważniejszych chorób. W czym tkwi fenomen??

Wszystkie te diety wykorzystują zdolność organizmu do samoleczenia. Podczas opisanych pół-głodówek organizm wchodzi w tryb korzystania z zasobów zapasowych, celem zaspokojenia potrzeb żywieniowych. Zaczyna się od trawienia tłuszczy, potem organizm bierze się za chore tkanki, toksyny, metale ciężkie – wszystko co niepotrzebnie odłożył nas organizm jako skutek uboczny trawienia. Wszystko to ma doprowadzić do przywrócenia stanu równowagi i odkwaszenia organizmu. Warunkiem prawidłowej diety jest właściwy bilans kaloryczny, z zastosowaniem konkretnych warzyw i owoców (nie wszystkich) i minimum przez 7 dni, chociaż wskazane jest dłuższe „leczenie” nawet do 6 tygodni.

Tak przygotowany organizm jest przygotowany do korzystania z uroków wiosny i pierwszego słońca 🙂